کفی و کفش طبی(medical shoe -medical insole)

کفی طبی

کفی و کفش طبی برای درمان درد کف پا،صافی کف پا،چرخش مچ پا،خار پاشنه،کوتاهی اندام،قوس زیاد پا،درمان انحراف زانو و همچنین برای افراد دیابتی استفاده میشود.با توجه به نیاز بیمار از جنس چرم ،فوم فشرده سخت و یا فوم نرم ساخته میشود.

برای جلوگیری از عوارض ثانویه ناشی از انحرافات پا (foot deformity)درمان هر چه سریع تر آن توصیه میگردد.همچنین توصیه میگردد جهت ساخت کفی و کفش طبی فقط به مراکز تخصصی ارتوپدی فنی در مشهد مراجعه شود.

در بعضی از موارد یک قسمت گوه ای شکل(وج) به زیر کفی و یا کفش اعمال میشود.این گوه با تغییر نیرو های وارده و راستای آناتومیک بدن بر روی انحرافات زانو و مچ پا اثر میگذارد. با ایجاد این تغییر میتوان به درمان زانوی ضربدری یا پرانتزی و پیشگیری از بدتر شدن انحراف کمک کرد.

در موارد کوتاهی اندام وجود دارد(یک پا از پای دیگر کوتاه تر است) میتوان با ساخت کفی و یا کفش این اختلاف طول اندام را جبران کرد.

کاربرد دیگر در درمان پا چنبری (club foot) میباشد. که در این بیماری از کفش پنجه برعکس (کفش کلاب فوت) استفاده میشود.

در مواردی که پا دارای بد شکلی مادرزادی است و یا به دلایلی دچار قطع عضو در ناحیه پا شده،ساخت بر اساس قالبگیری تخصصی از پا باعث بهتر راه رفتن و راحتی بیشتر پا میشود.

کفی و کفش طبی
نحوه تاثیر کفی و کفش طبی بر بدن

در مرکز ارتوپدی فنی بزرگمهر ساخت کفی و کفش طبی به سه حالت روتین،بر اساس اسکن پا و قالبگیری از پا ساخته می شود.با توجه به نیاز بیمار و مشاوره درمانی انتخاب میگردد.بهترین روش ساخت کفی که دقت بالایی نیز دارد،ترکیبی از اسکن پا همراه با قالبگیری است.

ارتوپدی فنی بزرگمهر کلینیک تخصصی ساخت کفی و کفش طبی در مشهد
برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع دقیق می توانید با ما در تماس باشید

تلفن تماس:09156917266

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خانه تماسسوالاتارتباط با ما